آثار اولد سانگ در رودکی

اجراى جز استاندارد ارامنه در شب كريسمس

به گزارش «اول فای» و به نقل از موسیقی ما، گروه موسیقی «دوستان سل» روزهاى ۲، ۳ و ۴ دی در تالار رودکی به اجرای آثار جز استاندارد می‌پردازد. این کنسرت که به مناسبت شب کریسمس ترتیب داده شده، با رویکرد اجرای آثار اولد سانگ روی صحنه می‌رود.

در این برنامه قطعاتی از سیدنی کیت راسل، دوک الینگتون، جورج دیوید ویس، جورج شیرینگ، هون گیلسپی، ویکتور یانگ و... همچنین دو قطعه ارمنی از جارباشیان و وانوش وسکانیان اجرا مى شود.

دیگر قطعات رپرتوار این کنسرت قطعاتی است از راسل مادلین و سو اسمیت بر اساس متون مذهبی با مضمون تولد حضرت عیسی مسیح که به مناسبت شب کریسمس توسط این گروه ارمنی اجرا می‌شود.

رپرتوار این کنسرت توسط آلوین آوانسیان (پیانسیت و سرپرست گروه) برای این کنسرت تنظیم شده که با خوانندگی وانوش وسکانیان نواخته خواهند شد. هنرمندانى چون واهه آوانسیان (گیتار)، پترو کشیشی (ساکسفون)، واهیک قره بیگی (درامز) و آرامه بندری (گیتار باس) دیگر اعضای این گروه هستند. همچنین بیتا رادمهر، افسانه جابری، روشنک کی منش، مژگان فقانی، ماهور نصیریان، کاظم کشاورز، مهیار رحیمی، علیرضا علی‌پور و مهرکوشا علی‌پور به عنوان گروه همخوان دوستان سل را در این کنسرت همراهی می‌کنند.

گروه موسیقی دوستان سل (Soul Friends) در سال ۱۳۸۷ توسط وانوش وسکانیان با جمعی از نوازندگان ارمنی- ایرانی رسماً شکل گرفت. نام گروه از سبک Soul در موسیقى جز اقتباس شده و زمینه فعالیت این گروه، اجرای قطعات جهانی جز و پاپ سالهای ۶۰ و ۷۰ میلادی است.

گروه دوستان سل در این سال‌ها اجراهای متعدی را در سالن‌هایی همچون، تالار وحدت، دانشگاه شریف، آرارات، کلیسای آلمانی زبان و... روی صحنه برده و همچنین همکاری‌های هنری با بخش فرهنگی و هنری سفارت‌های آلمان، مکزیک، فرانسه و... داشته است.

قطعاتی که در این برنامه اجرا می‌شود، تنظیم و بازآفرینی قطعاتی است که در گذر زمان بار‌ها و بار‌ها توسط موسیقیدان‌ها و خوانندگان مطرح، اجرا و بازآفرینی شده‌اند و اکنون در جایگاه قطعات کلاسیکِ این گونه و به نوعی اولد سانگ به شمار می‌روند.

کنسرت گروه دوستان سل که اولین بار است در یک سالن رسمی روی صحنه می‌رود، با استقبال زیاد مخاطبین روبرو شده است. آن‌ها قصد دارند در آینده نزدیک نیز با رویکرد اجرای آثار اولد سانگ، فعالیت خود را ادامه دهد.