فرشاد رمضانی

سبک فرشاد رمضانی راک

بیوگرافی فرشاد رمضانی

متولد مهرماه 1345 تهران

فارغ التحصيل رشته گرافيك و كارگردانى بازيگرى

موسيقى را در 10سالگى با آموختن پيانو آغاز كرد. در15 سالگى به آموختن درام روى آورد و سرانجام در 20 سالگى با انتخاب گيتار باس راه خود را در دنياى موسيقى ادامه داد ومدتى تحت تعليم استاد بهمن نصرى و کوروش موحد قرار گرفت تئورى موسيقى را از بهرام دهقانيار و هارمونى را نزد استاد كامبيز روشن روان آموخت .

آواز را نزد محمدرضاصادقى و خانم هاسميك كاراپتيان فراگرفت. ازسال 1368 با همكارى در اولين اركستر پاپ پس از انقلاب با عنوان رودكى به خوانندگى مهرداد كاظمى به عنوانِ اولین نوازنده ی گیتار باس که پس ازانقلاب گیتار باس را به صورت رسمی روی صحنه برد، وارد عرصه حرفه اى موسيقى شد.

از آن پس با همكارى با گروه هاى مختلف موسيقى و خوانندگانى مانند مهدى سپهر، مانى رهنما، داريوش خواجه نورى، امير تاجيك ، محمد علیزاده، محسن یگانه، خشایار اعتمادی و… كاوه يغمايى به فعاليت حرفه اى خود در كنسرت هاى متعدد ادامه داد.

علاوه بر حفظ تداوم فعاليت حرفه اى اش به عنوان نوازنده، با گردآورى دو آلبوم در سالهاى اخير حضور خود را به عنوان خواننده نيز به مرحله نمایش گذارده است . اولين آلبـوم او با عنوان ” شیداییِ درون 1″، در سبکِ Progressive Rock ساختـه و تنظيم ” كاوه يغمايى ” و بـراساسِ گزيده اى از اشعـارِ” فروغ فرخزاد  ” و آلبوم دوم او با عنوان “شیداییِ درون 2 ” با آهنگسازیِ ” بصير فقيه نصيرى ” و اشعارِ آن گزيده اى ازسروده هایِ ” فروغ فرخزاد “، ” سهراب سپهرى “، “یغما گلرویی”، ” هاله مشتاقی نیا ” و “بهمن بهمن دار ” است .

این آلبوم به سبک خاصی طراحی و تنظیم شده است که تا کنون نظیر آن انجام نشده است.

” د گرد يس “( Metamorphic ) نام گروهى است كه از سال 1380 تاسيس كرد .

از سایر فعالیت های حرفه‌ای فرشاد رمضانی می‌توان به صدابرداری، تنظیم آهنگ، طراحی صوت، تدوین صدا و تولید کتاب های صوتی اشاره کرد.